Presiding Bishop and World Mission Director

 

Wade H. Phillips
P.O. Box 2398
Cleveland, TN 37320
Office-(423) 476-3337  

Cell-(423) 715-3967                                                                                 
 Email: presidingbishop@zionassemblychurchofgod.com

 

Assistant World Missions Director

Daron Miller
P.O. Box 2398
Cleveland, TN 37320
Office:  (423) 476-3337
Cell:  (423) 421-8980
Email:  zacogmissions@gmail.com 
worldmissions@zacog.org 

General Treasurer

Pamela Jones
P.O. Box 2398
Cleveland, TN 37320
Office:  (423) 476-3337

 

 

Education Director and Communications/Media Ministries Director

Anton Burnette
P.O. Box 2398
Cleveland, TN 27320
Office: (423) 476-3337
Cell: (423) 716-5352

Email: antonburnette@gmail.com

Assistant Publisher

Scott E. Neill
114 Ridge Road
Greenville, SC 29607
Cell: (864) 420-4288
Email: zascott@att.net

 

Sunday School Literature Editor and School of Ministry Director

 

Bruce Sullivan
1141 Miller Road
Greenville, SC  29607
(864) 419-2991

Email: pastorbps@aol.com

 

Children’s Ministries Director

Kayla Graves

Shepherding Ministries Director

Wilma Carter
329 British Woods Dr
Roanoke, VA 24019
Email: shepherdingministries@zionassemblychurchofgod.com

 

Sunday School Director/Ladies Ministries Director

Donna Pounders
1615 Dale Road  
Caledonia, MS 39740
(662) 251-1270
Email: sundayschoolservices@zionassemblychurchofgod.com

 

Executive Secretary/Office Assistant

Marie Crook
P.O. Box 2398
Cleveland, TN 37320
(423) 476-3337

Email: internationaloffices@zionassemblychurchofgod.com

 

Voice of Zion/SYNC Booster

Glenda Major
P.O. Box 2398
Cleveland, TN 37320
(559) 974-6574

sync@zionassemblychurchofgod.com   

 

Youth Ministries Director

 

Pamela Jones
3460 Whispering Wood Dr. 
New Salisbury, IN  47161

 

 

Senior Ambassador Director

Ruth M. Tingler
53 Brazo Ct. 
Roanoke, VA 24019
(540) 309-1039

pr3336@lumos.net

Camping Coordinator-Advisor

Kim Erwin
Cleveland, TN

 

 

STATE OVERSEERS – UNITED STATES

 

Colorado, Kansas, Missouri, West Virginia, Virginia, Pennsylvania, Maryland, Ohio

Lanny Carter
329 British Woods Dr
Roanoke, VA 24019
(540) 597-8792

Email: Lwcarter43@hotmail.com  

 

North Carolina & South Carolina

Scott E. Neill

114 Ridge Road
Greenville, SC 29607

Cell: (864) 420-4288

Email: zascott@att.net

 

Kentucky, Indianna & Illinois

Ricky Graves
1995 Pleasant Grove Road
Westmoreland, TN 37186
(615)644-4127

 

 

Tennessee

Rick Ferrell
105 Canterbury Drive
Crossville, TN 38558
615-388-8559
Email:rsjsferrell@gmail.com

 

Mississippi, South Alabama & Louisiana

Zack Synder

 

Texas, Arizona & New Mexico 

Samuel Hernandez
3733 Gannet Drive
Mesquite, TX  75181
(214)762-0723

 

 

California (South) & Nevada

 

Joseph Steele

 

California (North), Oregon, Washington, Idaho, Wyoming

 

A. B. White
2801 Dover Ave. Apt. 1228
Fairfield, CA 94533
707-980-0544
Email: arlynnwhite@sbcglobal.net

 

 

NATIONAL OVERSEERS

 

Argentina………………………………Jorge Estroz

 

Bangladesh……………………………Suku Ranjon Sidker

 

Benin……………………………………Mark Agbonifo

 

Bolivia………………………………….Yum V. Munoz Quispe

 

Burundi…………………………………David Gomba

 

Cambodia……………………………..Sam Bureenok

 

Cameroon……………………………..Eyong Eric Eyong

 

Canada…………………………………Wade Phillips

 

Chile…………………………………….Javier Diaz

 

Costa Rica……………………………Eugenio Cespedes

 

Democratic Republic of Congo…Obo Byamungu

 

Dominican Republic……………….Sandraud Pierre

 

England………………………………..

 

Ethiopia………………………………..Teketel Zewde

 

Ghana…………………………………..David Dordah

 

Guatemala…………………………….Ricardo Valenzuela Chavez

 

Guinea………………………………….Philippe Seraphin Gomez

 

Haiti……………………………………..Santaniel Hostelus

 

Honduras……………………………… Jonatan Hernandez

 

India (Central)………………………..John Babu Rao Ganta

 

India (South)………………………….V. Binoy Joseph

 

India (Mideast)……………………….Talari Padma Rao

 

Indonesia(Mission Rep)………….Boonyong Bureenok

 

Ivory Coast…………………………….Amos Agbonifo

 

Kenya……………………………………Elijah Wafula

 

South Kenya………………………….Joanes Oboo

 

Malawi………………………………….Mariele Dzuwa

 

Mexico………………………………….Danny Ramirez

 

Mozambique………………………….Mariele Dzuwa

 

Myanmar (Burma)…………………..Sam Bureenok

 

Nicaragua……………………………..Freddy Garcia

 

Nigeria………………………………….Yomi Adekunle

 

Pakistan………………………………..

 

Paraguay………………………………Jorge Estroz

 

Peru……………………………………..Yom V Munoz Quispe

 

Philippines…………………………….Domingo Resurreccion

 

Rwanda…………………………………David Gomba

 

South Africa…………………………..

 

South Sudan………………………….Elijah Wafula

 

Tanzania……………………………….David Gomba

 

Thailand………………………………..Sam Bureenok

 

Togo………………………………………Mark Agbonifo

 

Uganda………………………………….Maurice Ogada Odede

 

United States………………………….Wade H. Phillips

 

Uruguay………………………………..Jorge Estroz

 

Venezuela …………………………….Bani Rangel Jimenez

 

Zimbabwe…………………………….David Gomba

 

Zambia…………………………………David Gomba

 

 

Pin It on Pinterest

Share This